Eskil Belediyesi'nin 22 Milyon Bedelli projesinin Startı verildi!

Eskil Belediyesi

Eskil Belediyesi'nin 22 Milyon Bedelli projesinin Startı verildi!

 

Aksaray Eskil İlçesi Belediye Başkanı Necati Belgemen 22 milyon Bedelli Kapalı otopark,yeni belediye binası ve Tuz Gölü karşılama merkezi ve Butik otel projesinin ihalesinin yapıldığını ve kısa sürede inşaat çalışmalarının başlayacağını ifade etti.

Belediye Başkanı Necati Belgemen,"Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Yaklaşık 22 milyon türk lirasına mal olacak iki projemizi ihale ettik.
Geçmişten bugüne Eskil’in birçok eksiği vardı bunları tamamlamak bize nasip oldu. Halkımızın teveccühü ile yatırımlarımıza devam ediyoruz. Verdiğimiz tüm sözleri tutuyoruz. Bu sadece Belediye değil,üç proje birlikte ikincisi iş yerleri dükkanlar,üçünçüsü kapalı otopark.

İlçemiz gelişiyor park sıkıntısı var, yer altına inmemiz gerekmektedir. Bu proje 14 milyon 300  bin liraya  mal oluyor. Bu proje için belediyemizden hiç para çıkmıyor.Buraya yapmamızın sebebi, başka yere yapmış olsak dükkanları satamayız otopark da en uygun yer hesabı kitabı çok yapıldı ya değilse biz bu hizmeti yapamazdık inşaatımız 1.5 yılda tamamlanacak inşallah"dedi.

Belgemen,"09.02.2021 tarihinde ise Tuz Gölü Karşılama Merkezi ve Butik Otel Projesinin ihalesini yaptık. İlçe ve bölge turizmine büyük katkı sağlayacağına inandığımız Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca ortaklaşa yaptığımız çalışmayla birlikte İlçemizde Tuz Gölüne düzensiz ulaşımı önlemek amacıyla bir proje geliştirdik. Proje içerisinde İlçemize gelecek misafirlerimizi ağırlayacağız Karşılama Merkezi ile Butik Otel projemiz tamamlayarak 8 milyon türk lirasına ihale ettik. İhalemiz sonuçlanır sonuçlanmaz söz konusu projemizde inşaat çalışmalarına başlayacağız.  


Bu projemizde cüzi bir harcama yapacağız. Çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından çoğu finanse edilecek. Sayın Valimizde söz konusu projeyi çok önemsiyor. Bu imkanı bize sağlayan sayın bakanımız Murat kurum, Sayın Valimiz Hamza Aydoğdu,sayın Milletvekilimiz Cengiz Aydoğdu,AK Parti  il Başkanımız Hüseyin Altınsoy, ilçe Başkanımız sn Ali Mutlu'ya, Meclis üyeleriimize Belediye personelimize ve  halkımıza teşekkürlerimi sunuyorum. 
Sizlere söz vermiştik, hizmete susayan ilçemizi hizmetlere kavuşturacağız. şantiyeye dönüştüreceğiz diye.İlçenin dört bir yanından hizmetler yükseliyor.Allah' ın izniyle daha çok hizmetler yapacağız bekleyin görün inşallah"dedi.

Millet Bahçesi Çalışmaları Başladı

İhaleyi alan firmanın işe başlama süresini tamamlamasının ardından ilk kazma vuruldu. Eskil ilçesi Semt sahası karşısında 20 bin metre kare alan üzerine yapılacak olan Millet Bahçesinin, Eskil'in en önemli eksiği olan mesire alanı eksiğini gidermesi bekleniyor.  İçerisinde yapay gölet, gezinme alanı, spor alanı ve çocuk parkının olduğu çok amaçlı  park alanında araçlar için otopark yeri bulunuyor. Yapılan çalışmayla ilgili değerlendirmede bulunan Eskil Belediye başkanı Necati Belgemen,” İlçemiz vatandaşlarının en büyük beklentilerinden biriside mesire alanıydı. Daha önceden farklı noktaları mesire alanı olarak gösterdik. Fakat Çevre ve Şehircilik Bakanlığı şu anda inşaatın başladığı alanı Millet Bahçesi olarak uygun gördü. Yapılan ihale ve hazırlıkların ardından Allah'ın izniyle çalışma başlatıldı. İnşallah ilçemiz halkının her kesimine hitap eden güzel bir alan olacak. Bunun yanında bu yıl ağaçlandırma çalışmalarımıza ve park yapımlarında devam edeceğiz. İlçemizi yeşillendirmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.Cuma 32.6 ° / 20.3 °
Cumartesi 30.3 ° / 18.1 °
Pazar 30.4 ° / 16.1 °
Aksaray nöbetçi eczaneleri