Bugün, 30 Ocak 2023 Pazartesi

ASÜ ilk kez katıldığı judo şampiyonasında 2 madalya kazandı

ASÜ ilk kez katıldığı judo şampiyonasında 2 madalya kazandı

 

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) sporcuları ilk kez katıldıkları judo şampiyonasından bir altın ve bir bronz madalya ile döndü.

Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası Ünilig Judo Şampiyonası tamamlandı. 29 üniversiteden sporcuların yarıştığı şampiyonaya ilk kez katılan ASÜ, gururlandıran başarılar elde etti. Bireysel Kadınlar kategorisinde mindere çıkan Kübra Konuk, 78 kilogram mücadelesinde tüm rakiplerini mağlup ederek Türkiye Şampiyonu oldu ve altın madalya kazandı. Aynı kategoride 63 kilogramda yarışan Sedefnur Uluçam da Türkiye üçüncüsü olarak ASÜ’ye ve Aksaray’a bronz madalya kazandırdı. Toplam dört sporcuyla şampiyonada boy gösteren ASÜ, ilk kez katıldığı organizasyonu üst düzeyde bir başarıyla tamamlayarak dikkat çekti. ASÜ Spor Bilimleri Fakültesi Araştırma Görevlisi ve Judo Takımı Antrenörü Büşra Özdek, ileriki dönemlerde başarılara yenilerini eklemek adına çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

 

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, spor ve sağlık alanında ihtisaslaşan ASÜ’nün farklı branşlarda önemli başarılar elde etmeye devam ettiğini belirterek, “Judo şampiyonasına katılan ve aldıkları madalyalarla bizleri gururlandıran sporcularımızı ve bu başarıların elde edilmesine katkı veren tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz” dedi. Pazartesi 6 ° / 1 °
Salı 3.5 ° / -0.9 °
Çarşamba 4.3 ° / -1.6 °
Aksaray nöbetçi eczaneleri