19 Mayıs Aksaray’da büyük coşku içinde kutlandı

19 Mayıs Aksaray’da büyük coşku içinde kutlandı

19 Mayıs Aksaray’da büyük coşku içinde kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümü Aksaray’da coşku içinde kutlandı.

 

Kutlamalar; Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu beraberinde Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri Perek ile törene katılan gençlerin ve vatandaşların bayramını tebrik etmesi ile başladı.

15 Temmuz Milli İrade Meydanında Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız beraberindeki gençlerle Atatürk Anıtına çelenk sunması ile devam eden program saygı duruşunda bulunulması ardından İstiklal Marşının okunması ile devam etti.

 

 

Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız törende yaptığı konuşmasında; 19 Mayıs 1919, Türk milletinin haksızlığa, zulme ve işgale karşı topyekûn başlattığı bir harekatın, milli mücadelenin, milli direnişin ilk kıvılcımı olduğunu söyledi.

Yıldız konuşmasında; “19 Mayıs aziz milletimizin tüm onur ve asaletiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır. Bu cennet vatanımızın özgür ve bağımsız bir ülke olması için büyük mücadeleler vermiş, başta Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; bu uğurda canlarını seve seve feda eden kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum”

 

 

Millî Mücadele'nin başladığı 19 Mayıs 1919 her yıl Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlandığını ifade eden Yıldız; “Sevgili gençler; Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Ben sporcunun zeki, çevik aynı zamanda ahlaklısını severim” diyerek sporun ve sporcunun önemini ifade etmiş, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı sizlere armağan etmiştir. “Her şey unutulur fakat biz her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki hiçbir şeyi unutmayacaktır. Geleceğin ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün umudum gençliktir” diyerek bu aziz vatanımızı Türk gençliğine emanet etmiştir.” dedi.

Öğrencilerin şiirler okuduğu kutlamalar, halk oyunları gösterisi ve sportif gösterileri ile Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin mini konserinin ardından sona erdi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümü kutlamalarına AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, İYİ Parti Aksaray Milletvekili Turan Yaldır, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Gökhan Oflaz, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Alpay Arıbaş, Baro Başkanı Ferit Köse, Vali Yardımcıları, birim amirleri, gaziler, siyasi parti ve STK temsilcileri ile protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.Perşembe 33.8 ° / 19.5 °
Cuma 33.4 ° / 19.2 °
Cumartesi 33.3 ° / 17.7 °
Aksaray nöbetçi eczaneleri